İptal, İade ve Değişim

  İPTAL, İADE ve DEĞİŞİM

   

  Sipariş oluşturduktan sonra siparişin tamamını ya da herhangi birini iptal edebilir miyim?

  Siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce iptal, teslim edildikten sonra ise iade işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Siparişinizdeki herhangi bir ürünü/ürünleri iptal etmek için; satın alımı takip eden 2 gün içerisinde, 0232 341 44 51 iletişim numarasını arayarak, iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. Siparişiniz “Kargoya Verildi” statüsünde ise iptal işlemi yapılamamaktadır. Siparişiniz size ulaştıktan sonra PTT Kargo yoluyla, ücretsiz olarak ürünü/ürünleri iade edebilirsiniz. İptal işleminiz tarafımızca onaylandığında, iptal edilen sipariş tutarı, en geç 7 iş günü içerisinde ödemeyi gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartına/ATM (debit) karta iade edilmek üzere bankanıza bildirilecektir. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, bankanız tarafından alınan bu bilgi, bankanın çalışma prensiplerine göre kredi kartı ekstrenize yansıtılacaktır. Taksitli yapılan işlemlerde bazı bankalarda geri ödemeler taksitli bir şekilde yapılmaktadır. Eğer ATM (debit) kartı ile ödeme yaptıysanız iade tutarı bankanız tarafından ilgili hesaba aktarılacaktır.

   

  Satın aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?

  Siparişinizle birlikte size yollanan fatura ekinde yer alan iade formunu doldurarak, iade etmek istediğiniz ürünü/ürünleri PTT Kargo yoluyla ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

  • İade Adresimiz: AnadOlive Gıda ve San. Tic. Ltd. Şti. Ankara Cad. EBİLTEM Binası No:172/14 Bornova/İZMİR PTT Kargo dışında farklı bir kargo firmasıyla gönderilen ürünler kabul edilmemektedir. Herhangi bir konuda destek almak için 0232 341 44 51 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

   

  İade ettiğim ürünün ödemesi ne zaman gerçekleşir?

  İade kargonuz depomuza ulaştıktan sonra, ürünler iade politikamıza uygun ise iade kabul işleminiz yapılır ve para iadeniz en geç 7 iş günü içerisinde ödemeyi yapmış olduğunuz kartınıza gerçekleştirilir. Geri ödemenizin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterebilir. Lütfen hesabınızı kontrol etmeyi unutmayınız. Kampanya dönemlerimizde iade süreleri farklılık gösterebilir.

   

  Siparişlerimi hangi koşullarda iade edebilirim?

  Yasal olarak “Cayma Hakkı” kapsamında siparişinizdeki ürün ya da ürünleri iade etmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir. Aksi takdirde iade talebiniz kabul edilmeyecektir.

  • İade paketinizi, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde göndermeniz gerekmektedir.
  • Ürün/ürünlerin kullanılmamış olması gerekmektedir.
  • Ürün/ürünlerin etiketleri kesinlikle ürün üzerinde ve zarar görmemiş durumda olmalıdır.
  • Ürünlerin tekrar satın alınabilir özellikte olması gerekmektedir.

   

  Siparişimdeki ürün ya da ürünleri iade ederken herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

  İade işleminiz için herhangi bir kargo ücreti ödemezsiniz. Siparişinizdeki ürün ya da ürünleri PTT Kargo ile AnadOlive Gıda ve San. Tic. Ltd. Şti. Ankara Cad. EBİLTEM Binası No:172/14 Bornova/İZMİR adresine ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. PTT Kargo dışında farklı bir kargo firmasıyla gönderilen ürünler kabul edilmemektedir.